8 ważnych wskazówek dotyczących użytkowania ekspresu do kawy Esam 2200

Kawa i herbata

Czy jesteś gotowy na zakup nowego ekspresu do kawy? Jeśli tak, to musisz wiedzieć o różnych cechach ekspresu do kawy i rzeczach, które należy rozważyć przed zakupem. Oto kilka wskazówek, które należy rozważyć przy zakupie ekspresu do kawy.

Dowiedz się, jaki rodzaj espresso chcesz uzyskać

Istnieją dwa rodzaje ekspresów do kawy, a mianowicie ręczne i automatyczne. Ręczne ekspresy do kawy wymagają ręcznego mielenia ziaren, a temperatura wody musi być kontrolowana ręcznie. Z drugiej strony, automatyczne maszyny używają timera do automatycznego mielenia ziaren i mierzenia temperatury wody. Musisz znać swoje wymagania, a następnie wybrać, który typ maszyny potrzebujesz.

Bądź przygotowany na czyszczenie

Musisz wiedzieć, że ekspresy do kawy są dostępne w różnych wzorach, kształtach i rozmiarach. Niektóre z nich są zaprojektowane tak, aby zmieścić się w kuchni, podczas gdy inne są wykonane dla blatu. Musisz wziąć pod uwagę rozmiar i projekt swojej kuchni. Tak więc, jeśli planujesz uzyskać automatyczny ekspres do kawy, to musisz znać przestrzeń, którą masz do dyspozycji.

Rozważ cenę

Istnieje wiele odmian ekspresów do kawy, więc cena urządzenia będzie się różnić w zależności od jego projektu, konstrukcji i użytych materiałów. Cena zależy również od marki i modelu. Jeśli szukasz taniego ekspresu, to możesz go łatwo znaleźć.

Zdecyduj, czy chcesz blat lub pod ladą

Najczęstszym typem ekspresów do kawy są ekspresy nablatowe. Możesz umieścić go na swoim blacie, ale może wyglądać nieapetycznie, a także zająć dużo miejsca. Jeśli nie masz dużo miejsca, to lepiej wybrać modele nablatowe.

Szukaj gwarancji

Jeśli planujesz zakup ekspresu do kawy, to musisz upewnić się, że posiada on gwarancję. To zabezpieczy Cię przed ewentualnymi problemami w przyszłości. Jeśli maszyna się zepsuje lub przestanie działać, wtedy producent wymieni ją za darmo.

Wnioski:

To było kilka ważnych wskazówek dotyczących zakupu ekspresu do kawy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, to możesz zapytać profesjonalistę i uzyskać więcej informacji.