5 powodów, dla których warto kupować kawę bezpośrednio od palarni

Kawa i herbata

Palenie kawy jest jednym z najbardziej istotnych procesów dla całego przemysłu kawowego. Jeśli myślisz, że palenie kawy jest najbardziej skomplikowanym zadaniem, to jesteś w całkowitym błędzie. Jest to naprawdę proste i można to zrobić samodzielnie.

W tym artykule podzielę się z Tobą 5 powodami, dla których warto kupować kawę bezpośrednio od palarni. Są to proste i skuteczne sposoby, aby poprawić smak swojej kawy i cieszyć się najlepszą kawą na świecie.

Palenie w odpowiedniej temperaturze

Temperatura palenia jest najważniejszym czynnikiem decydującym o smaku kawy. Palarnia będzie wypalać Twoje ziarna w różnych temperaturach w zależności od rodzaju ziaren, jakości kawy i smaku, którego oczekujesz.

Jeśli jesteś nowicjuszem i chcesz zacząć palić kawę, nie musisz przestrzegać określonych zasad, ponieważ zadaniem profesjonalnego palacza jest określenie właściwej temperatury do palenia ziaren.

Dbaj o ziarna

Przed wypaleniem, ziarna kawy powinny być przechowywane w temperaturze pokojowej. Jeśli będziesz trzymać ziarna w lodówce, to stracą one swój smak i zapach. Dlatego należy przechowywać ziarna w zamkniętym pojemniku.

Nie umieszczaj ich w torbie

Większość palarni będzie prażyć ziarna kawy w workach. Nie rób tego więc, bo to zepsuje jakość ziaren. Umieść torebki w zamkniętym pojemniku i nie otwieraj ich, dopóki nie skończy się prażenie.

Przechowuj ziarna w ciemnym miejscu

Podczas palenia kawy, ziarna stracą swoją wilgoć i będzie ona sucha. Dlatego należy trzymać ziarna w ciemnym miejscu. Ciemne i zamknięte pomieszczenie jest najlepszym miejscem do tego celu.

Czystość to świetna cecha

Przed prażeniem ważne jest, aby odpowiednio wyczyścić fasolę. Jeśli nie wyczyścisz jej odpowiednio, wtedy ziarna nie będą w stanie uwolnić swojego aromatu i smaku.

Ziarno kawy ma dużą zawartość oleju i będzie on odparowywał podczas palenia. Więc jeśli nie wyczyścisz ziaren, wtedy nie uwolni ona aromatu i nie będzie smakować dobrze.

Wnioski:

Po przeczytaniu tego artykułu, mam nadzieję, że zrozumiałeś znaczenie procesu palenia i jesteś teraz gotowy do palenia własnych ziaren kawy.