Kawa mrożona: przepisy na orzeźwiające napoje na lato

Kawa i herbata

Lato to czas, kiedy marzymy o schłodzeniu i ochłodzeniu, dlatego warto zatroszczyć się o orzeźwiające i chłodne napoje. Jeśli jesteś miłośnikiem kawy, to z pewnością docenisz pyszne i orzeźwiające kawy mrożone. W tym artykule podpowiemy ci, jak zrobić kawę mrożoną i przedstawimy kilka przepisów na niesamowicie smaczne i erzeźwiające napoje na bazie kawy.

  1. Jak zrobić kawę mrożoną?

Przede wszystkim ważne jest wybranie dobrej jakości kawy, najlepiej w ziarnach, aby móc zmielić ją tuż przed przyrządzeniem. Kawa powinna być mocna, aby w zestawieniu z lodem nie straciła na smaku. Następnie należy przygotować kawę, a po wystudzeniu dodać do niej lód – kawa powinna stanowić około 2/3 pojemności szklanki, a pozostałe 1/3 to lód. Można dodać mleko lub śmietankę oraz syrop cukrowy lub karmelowy, aby nadać kawie odpowiedni smak i słodycz.

  1. Przepisy na orzeźwiające napoje na lato

a) Kawa z lodem i mlekiem – do kawy mrożonej możesz dodać mleka i syropu karmelowego. Wszystko to wymieszasz w blenderze, aż do uzyskania jednolitej konsystencji.

b) Kawa mrożona z syropem waniliowym – kawa, lód, mleko, syrop waniliowy i syrop cukrowy – to wszystko trzeba zmiksować w blenderze, aż do uzyskania gładkiej konsystencji.

c) Mokka frappe – znana jako specjalność grecka, to kawa mrożona z dodatkiem mleka skondensowanego i kakao. Wszystkie składniki łączymy w blenderze i blendujemy, aż do uzyskania jednolitej konsystencji.

d) Kawa mrożona z orzechami – latte mrożone z dodatkiem mleka orzechowego, podawana z lodem i orzechami na wierzchu. Można też dodać syrop karmelowy lub syrop waniliowy.

e) Kawa mrożona z cynamonem i miodem – do kawy mrożonej dodajemy cynamon, miód oraz mleko i blendujemy, aż do uzyskania gładkiej konsystencji.

  1. Podsumowanie

Kawa mrożona to doskonały napój na lato, których można spróbować w wielu odmianach. Wystarczy kilka składników i blender, aby przygotować pyszne i orzeźwiające napoje. Można też eksperymentować z dodatkowymi smakami, jak orzechy, kakao, syropy czy przyprawy. Warto spróbować różnych wariantów i wybrać ulubiony.